Opowieści ze wzburzonych mórz czyli
70810 MetalBeard’s Sea Cow
wyprawa czwarta
W zestawie znajdziemy sporo najróżniejszych klocków, warto więc przyjrzeć się, co ciekawszym elementom.
Jako że to statek, oczywiście nie mogło zabraknąć składowych kadłuba,
masztów i takielunku,
oraz kotwic, koła sterowego i innych dziwolągów, bez których prawdziwy statek nie może się obejść.
Żaden porządny okręt nie może obejść się bez armat!. Najlepiej strzelających i w przyzwoitej liczbie: tutaj otrzymujemy ich aż sześć!
Dotychczasowi rekordziści w postaci 6285 Black Seas Barracuda, 6286 Skull’s Eye Schooner i 10210 Imperial Flagship posiadali po cztery armaty, oj, mogliby mieć spore problemy w spotkaniu z Morska Krową!
Jednak, już chyba wiecie, Morska Krowa nie jest zwykłym statkiem, stąd też znajdziemy tutaj takie elementy jak ogromne śmigła, rury wydechowe oraz wielkie… felgi!
Technicowców zapewne zainteresują takie oto patyczki, czyli Axle Pin 3L with Friction Ridges Lengthwise. Jest to tegoroczna nowość, na chwilę obecną, dostępne są w zaledwie paru zestawach. W statku znajdziemy ich cztery sztuki.
Wśród drobnicy znajdziemy sporo broni, bicze Indiany Jonesa, złoty łom oraz złote krany (!), czarne skrzydła, sekstant, hak, flaszki, globus i inne…
Globus i rafandynka debiutowały w 2011 roku przy okazji licencyjnej serii Pirates of the Caribbean, dotychczas globus pojawił się w dwóch zestawach (4191 The Captain’s Cabin i 10224 Town Hall) a rafandynka w czterech (Haunted House, Thanksgiving Feast, The Captain’s Cabin i Classic Pirate Set).
Bardzo przyjemnym uzupełnieniem jest mała gromada zwierzaków: papuga idealnie pasuje do pirackich klimatów, szczur dobrze się tu zadomowił, tak więc okrętowi najwidoczniej nie grozi zatonięcia, a krowa… Krowa?
Krowa pełni tutaj rolę galionu, ot, pomysł wielce oryginalny i idealnie odzwierciedlając nazwę jednostki.
Sama krowa to całkiem spory unikat, dotychczas w kolorze brązowym pojawiła się tylko w jednym zestawie (10193 Medieval Market Village), dodatkowo łaciatą można było spotkać na farmie (zestaw 7637 Farm).
Furorę ostatnio robią nowe małe przeguby kulowe, całkiem ciekawie także wygląda okrągły plate 2×2 z dziurką pośrodku. Natomiast prywatnie nie lubię zupełnie zbędnych elementów w postaci choćby bricka 1×1 i wysokości 3: spokojnie przecież można złożyć cztery bricki 1x1x1!
Czas przystąpić do składania, ale jeszcze wcześniej: rzut oka na figurki!
…ciąg dalszy nastąpi…
Mała poprawka – ten szary brick 1×1 ma wysokość trzy, a nie cztery.
Świetna recenzja, czyta się jak dobry kryminał – trzyma w napięciu:)
Dodatkowo dzięki „odcinkowości” łatwiej przyswoić ogrom informacji.
Fakt, coś źle oszacowałem wysokość, oczywiście to trójka a nie czwórka – poprawiłem, dzięki za wyłapanie babola!
Niezwykle się cieszę, że Ci się podoba, tych odcinków porobiło się więcej niż pierwotnie zakładałem, ale dziś powinien już wreszcie pójść ostatni (choć będzie jeszcze dodatkowo mały epilog)!
Racz mi się sprzeciwić co do armat, bo w zestawie „Zemsta Królowej Anny” mogło być ich dwanaście, albo to były lampy xD. W każdym razie rzecz biorąc jeśli to były lampy to było ich cztery, a więc jeśli popełniłam błąd to sorka xD