Kolejna grafika z cyklu „jak czytać, chronologia” tym razem rozszerzona wersja grafiki, która już rok temu gościła na blogu. Komiksy z linii DC Odrodzenie i Uniwersum DC nadal są u nas wydawane, niniejsza grafika zawiera także zapowiedzi z katalogu Egmontu, które ukażą się jeszcze w tym roku. Jak widać na rozpisce, szczególnie z początku występuje tutaj sporo tytułów, a przez to wiele nawiązań pomiędzy poszczególnymi seriami. Z upływem czasu liczba serii malała, wydawnictwo Egmont niestety niektóre z serii kończyło. Prawa rynku. Co będzie dalej wydawane, póki co nie wiadomo, ale jak coś dodatkowego się pojawi, grafika oczywiście zostanie zaktualizowana. Tytuły oznaczoną fioletową ramką nie wchodzą do linii DC odrodzenie/Uniwersum DC, ale mają znaczenie dla wydarzeń przedstawionych w poszczególnych seriach, stąd ich obecność na grafice. Miłej lektury!

Dodatki:
Jakie są zależności między seriami Superman i Action Comics? Jest jakaś kolejność, w której należy je czytać? Mają wspólną fabułę? To samo w przypadku Batman i Detective Comics.
Odpowiedź od Michała:
Zasadniczo każdą z tych serii można czytać niezależnie, ale np. w przypadku Superman i Action Comics to tam chodzi głównie o wątki Jona, bo w pewnym momencie zostaje postarzony, a to jest wyjaśnione w jednej serii, ale nie drugiej, także jego powrót po dłuższej nieobecności (Uniwersum DC od Bendisa). W przypadku Odrodzenia jedna seria skupia się bardziej na życiu rodzinnym Superman, a druga na akcji związanej z Lexem. Mają wspólną fabuły w momentach crossoverowych. Nie ma większej zależności.
Co do Batmana to King pisał całkowicie niezależnie serię od innych tytułów około nietoperzowych oraz samych wydarzeń w uniwersum DC. Samo zakończenie ma natomiast wpływ na inne serię, bo (spojler) co odczuć można też w innych tytułach. Detective Comics z Odrodzenia to seria bardziej o Batrodzinie (np. to dlaczego Clayface się w niej znalazł jest wyjaśnione w serii Batwoman z Nowego DC Comics, tu jest tylko wspomniane, że się ona za nim wstawiła, ma to jednak większe podłoże), ale tak poza jednym crossoverem wątki są oddzielne. Potem w uniwersum kiedy pisał serię Tomasi to też były oddzielne historię poza Wojną Jokera z Batman.